top of page

דניאל טלר 

IMG_4451.JPG

מנחה, מרצה ומלמד קורסים וסדנאות בנושא שינה וחלימה, שמאניזם וצ׳י קונג.

מעביר תהליכים אישיים לשיפור השינה והתפתחות דרך עבודת חלימה.

מדריך מוסמך בצ'י קונג וקרב מגע.

בוגר תואר ראשון ברפואת חירום, פארמדיק, סטודנט לתואר שני באנתרופולוגיה וחוקר בריאות וחולי בתרבויות ילידיות.

מתרגל, וחוקר מעל עשור את עולמות הרוח השינה והחלימה.

דניאל משלב בעבודתו בין עולמות הרוח, בהם הוא מוצא דרך חיים ותרגולים עוצמתיים, לבין עולם המדע והרפואה המכיל הסברים פיזיים ופיזיולוגיים לאיך ולמה הדברים קורים.

השילוב הוא שילוב מנצח.

aWJcBsHS5OVw4iAlJK8A_KLLuU223Xqrud1GE.png
Anchor 2
הרצאות אנתרופולוגיות 
מסע למציאות אחרת 

בגובה 4600 מעל פני הים, בהרי פרו הרחוקה, חי לו שבט ה"קרוס" אשר מתקיימים בעיקר על תזונה של תפוחי אדמה ובשר אלפקות. החוקרים קוראים להם אחרוני שושלת האינקה. בעזרת טקסים, ידע מיסטי עתיק, מוזיקה ,ריקודים, עבודת אדמה וערכים יוצאי דופן, הם מצליחים להאריך חיים ולחיות באושר, עד גילאים מופלגים.

"בחיים לא ראיתי מקבץ של אנשים כל כך טובי לב, אוהבי אדם ואדמה, שהחיוך שלהם חודר כל כך עמוק לנשמה".

בהרצאה אספר על התקופה בה למדתי עם מרפא שבטי, בן לשבט "הקרוס". ביחד נבין, דרך סיפור המסע האישי שלי, צלילים מרפאים, סיפורי עם פרואנים, ומערכת הערכים והאמונות על פיה הם חיים, את הסוד שלהם לחיים ארוכים ומאושרים, ואיך גם אנחנו יכולים לחיות כך.

14917092_10211528507668533_5393930655817418026_o.jpg
מי הם הקוגי

הקוגי הינם אחת הקהילות הילידיות המבודדות והחשובות בקולומביה. במשך מאות שנים הם שמרו על עצמם מנותקים מהמערב, ושימרו את המסורת והידע שהיה להם עוד לפני הגעת הכיבוש הספרדי בתחילת המאה ה-16, כשעוד היו חלק מתרבות טאיירונה המפוארת.

איפה הם היו כל השנים? מי זאת אותה אמא אדמה? למה צריך לשמור עליה? ואיך זה קשור אלינו?

דרך קוסמולוגיה, מיתולוגיה וסיפורי בריאה, לתהליכי חניכה של שנים במערות חשוכות, חיכוכים עם סוחרי סמים, צבא ומורדים ביערות, ננסה לענות על השאלה: מי הם הקוגי ולמה אפילו נשיא קולומביה הנבחר הרחיק עד ההרים הרחוקים כדי לקבל מהם הכרה רוחנית.

1664151561206.jpg
כשמערכות בריאות מתנגשות

במשך מאות שנים כבשו אומות המערב (האדם הלבן), כמעט את כל קצוות העולם. את הסיפור על ההרג וההמרה הדתית, מחיקה של תרבויות ואימפריות שלמות מפני האדמה רובנו מכירים, אבל מה לגבי סיפורה של מערכת הבריאות והרפואה, שלהם ושלנו.

איך הגענו לקרוא לרפואות המסורתיות, העתיקות ביותר, אלטרנטיביות. לאן הן נעלמו במשך מאות שנים ומה קורה היום?

נדון בנושאים אלו דרך סקירה היסטורית של תהליכי קולוניזצייה, של תרבויות שונות ברחבי העולם, ודרך תהליכים עכשויים שקורים אצל הקוגי בקולומביה ובמדינות נוספות. לבסוף ננסה לענות על השאלה האם יש מקום לשתי מערכות בריאות אחת ליד השניה, והאם אחרי מאות שנים למדנו איך נכון לשלב ביניהן. 

הרצאות בנושא שינה וחלימה 

*ניתן להפריד כל נושא ולהתמקד בו או לשלב. מתאימות לאלו שרוצים לפתוח צוהר לעולם חדש. ניתן להתאים הרצאות אלו לעולמות התעסוקה ורתימת הנושאים לשיפור פרודקטיביות ויצירתיות בעבודה. 


שינה ופרודקטיביות 

בהרצאה נדבר על מה היא שינה ועד כמה היא חשובה לנו. מה ההשלכות הכבדות של מחסור בשינה על בריאות הגוף, המיינד והביצועים ביומיום.

עד כמה שינה טובה באמת יכולה לשפר לנו את החיים ואיך עושים את זה? נדבר על גישות שונות לשינה בתרבויות שונות, ונלמד טכניקות יעילות ופשוטות לשיפור השינה ונבין למה רובנו לא ישנים טוב.

 חלימה ויצירתית

מהו חלום ומהי חלימה? האם כולם חולמים בלילה גם אם הם לא זוכרים? ולמה אנחנו חולמים? בהרצאה מרתקת זו ניתן מענה לשאלות אלו ממספר זוויות שונות: נדבר על גישות מדעיות וגישות הוליסטיות המגיעות מתרבויות שונות ברחבי העולם לגבי חלימה. ביחד ננסה לצאת מההרצאה עם הבנת החלימה, למה היא כלי חשוב ומופלא לחיים ועם כלים פשוטים ופרקטיים לעבוד איתה. 

קישורים חיצוניים
  • Instagram
  • Facebook
פרטי התקשרות
bottom of page