משה ראובני 

מרצה לפוליטיקה, ממשל ומזה"ת, יוזם ומנהל את התוכנית צוערים צעירים דיפלומטיה ודוברות המכשירה בני ובנות נוער לתפקידי מנהיגות צעירה ומובילה, דוברות ודיפלומטיה (בשגרה ובחירום) במאבק נגד האנטישמיות הגואה ותנועת החרם.

נשוי ואב לשלושה, ציוני גאה ומשרת מילואים פעיל (חטיבת צנחנים) 

אודות

DSC_8704.jpg

בעל תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת בר אילן. מרצה כשש שנים בתחומים הבאים: פוליטיקה, ממשל, יחב"ל, אסלאם רדיקלי, ביטחון וטרור, אנטישמיות וכן הסכסוך הישראלי - ערבי. מפעיל בלוג עצמאי (www.moshe-reuveny.site) ומאמריו מתפרסמים מעת לעת באתר "מידה".

הרצאות

 

1. האם ישראל מסוגלת לעצור את הגרעין האיראני?

המהפכה האסלאמית ב-1979 הינה קו פרשת המים של האסלאם הרדיקלי הפונדמנטליסטי. מאז המהפכה איראן פיתחה שאיפות לשוב לימיה הגדולים של האימפריה הפרסית, ומשום כך היא חותרת להגמוניה במזרח התיכון ובכך מאיימת להשמיד את ישראל. 

 

2. "אירופה חולה" - אסלאם רדיקלי והאנטישמיות החדשה

המהפכה הצרפתית הביאה להתנגשות בין הכנסייה הקתולית לבין המדינה. מאז החילוניות הפכה לערך קדוש עבור הצרפתים, אולם ההגירה המוסלמית המאסיבית אל תוך אירופה הביאה להתנגשות בין שתי הציוויליזציות: האסלאמית לבין צרפת והמערב כולו.

3. הר הבית - חבית נפץ בסכסוך הישראלי פלסטיני 

הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר עבור העם היהודי. מנגד, אותו המקום בדיוק מהווה את המקום השלישי בחשיבותו עבור העולם המוסלמי, קרי מסגד אל אקצא. בהרצאה זאת אסקור מדוע הר הבית הינו חבית נפץ העשויה להתלקח לממדי ענק ואעמוד על אירועי עבר משמעותיים.

 

 

4. התקשורת כגורם מעצב תודעה בפעילות המבצעית של צה"ל 

בהרצאה זאת אסקור את הפעילות של צה"ל במלחמת לבנון הראשונה והשנייה וכיצד התקשורת הממוסדת השפיעה על התודעה במלחמות אלו. כמו כן, אענה על השאלה מדוע מדינת ישראל כשלה מבחינה הסברתית באירועי "המרמרה" ובשלושת הסבבים האחרונים ברצועה.


5. מ"קיר הברזל" להגנה אקטיבית - תפיסת הביטחון הישראלית בעבר ובהווה 

תפיסת הביטחון הראשונה של ישראל מזוהה עם זאת של ז'בוטינסקי עוד במאה ה-20. בתוך כך, אדון בתפיסת הביטחון של בן גוריון עם הקמת המדינה, וכיצד זאת עיצבה את מדיניותו של צה"ל הן בהגנה והן בהתקפה: בעבר בהווה ובעתיד, כאשר אעמוד על עליונותה הטכנולוגית צבאית של ישראל בשדה הקרב.

6. מלחמת לבנון השנייה: כישלון או הצלחה? 


הרצאה זו מועברת בשני כובעים. האחד, בתור לוחם ומפקד במילואים בחטיבת הצנחנים והשני בכובע של מרצה שיורד לעומקם של דברים ובוחן את כשליה הרבים של מלחמת לבנון השנייה. מנגד, בהרצאה אני סוקר את גבורת הלוחמים וכיצד התמרון הקרקעי הביא לעצירת שיגור הרקטות ארוכות הטווח. 


קטע קישור מתוך הרצאה: 

https://www.facebook.com/647260035/videos/338890814497804/ 

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

גיל הזהב

המלצות

המלצה.JPG
פרטי התקשרות

לאתר של משה 

050-2429784

צור קשר  

הודעתך נשלחה בהצלחה