top of page

ד"ר אריה פישביין

ד"ר לסוציולוגיה חברתית - ניהול ומנהיגות.

 

מנכ"ל "אפיק" ייעוץ וניהול, תת־אלוף (מיל') אריה פישביין, הינו מומחה ביחסי אנוש ובהנעת אנשים באמצעות יחס חם ודאגה כנה. אריה שירת בצה"ל 28 שנים והשתחרר בשנת 2001 מתפקיד מפקד כוחות הנ"מ (מערך ההגנה האווירית כיום) בחיל האוויר. במשך 35 שנים צבר ידע וניסיון בניהול ובהובלת אנשים, ובתוך כך פיתח ויישם את הגישה האנושית בניהול, בצה"ל ובארגונים אחרים. בין היתר ניהל את הפרויקט הייחודי לפיתוח מכ"ם "כיפת ברזל", פרויקט שזכה בפרס ביטחון ישראל.

מחבר הספר המפתח למהיגות אנושית.

טל רשף

מבוא להרצאתו של אריה פישביין בנושא

מנהיגות אנושית

אודות

לאריה ניסיון ניהולי רחב ביותר של יותר מ 30 שנה במגוון תחומי פעילות בצה"ל ובתפקידי מנכ"ל בארגונים וחברות, במתן ייעוץ עסקי ושיווקי, ייעוץ אסטרטגי והעברת הרצאות וסנדאות לאירגונים שונים.

 

מאז שחרורו מצה"ל בדרגת תת אלוף, כמפקד ההגנה האווירית בחיל האוויר, עסק ביעוץ אסטרטגי ופרויקטים בתעשייה הביטחונית ובניהול פרויקטים אזרחיים כגון הגשת מכרז הרכבת הקלה בירושלים, מכרזים בנתב"ג, מכרזי אבטחה בגופים מוסדיים גדולים וחברות עסקיות ועוד, הקמת קניון ארנה בהרצליה ומתן שירותי ניהול למספר חברות ובהן חברת פס ירושלים, האגודה למען החייל וחברת גרפוליט. בנוסף הינו מרצה מבוקש ומרתק שהרצה ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת בר אילן, במרכז הישראלי לניהול, ביחידות צה"ל וכן בכנסים וימי עיון שונים לחברות וועדי עובדים. כמו כן, משמש כיום כמרצה  וכמנחה פרויקטים לתואר ראשון ולוגיסטיקה במכללת ספיר וכן במכללה האקדמית אונו במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים.

 

מחבר הספר " המפתח למנהיגות אנושית" שבו מתוארת הדרך כיצד לסחוף את אנשיך ולהוביל לתוצאות באמצעות יחסי אנוש טובים.

הספר הוא מדריך מעשי לניהול חכם הפורט בפני הקורא את הגישה האנושית להצלחה והשגת יעדים בכל תפקיד ניהולי.

כריכה קשה 256 עמודים.


הספר "המפתח למנהיגות אנושית" מגיש לקורא שלל כללים ועצות מעשיות לניהול אנשים והנהגתם מתוך גישה אנושית, המושתתת על יחסי אנוש חמים, גילוי מעורבות ורצון אמיתי של המנהל לסייע לכפופיו לפתור בעיות ולעזור להם למלא את תפקידיהם בהצלחה."מודל אפיק", פרי פיתוחו של מחבר הספר, נותן בידי המנהל כלי שבאמצעותו הוא יכול לאתר ולבחון את אופי התנהלותו. בהתאם לכך, יוכל המנהל לפעול לשינוי הדרוש בתחום האנושי ולשפר את כישורי הניהול והמנהיגות שלו, כל זאת במטרה לשפר את ביצועי הארגון.

הספר הוא מדריך מעשי שמכוון לדרגי הניהול השונים, בכל שכבות האוכלוסייה בכל גיל ובכל אחד מתחומי החיים: מקום העבודה, הבית וחוג החברים.

 

"הספר פורט בפני הקורא סיפורי הצלחה ולצידם גם סיפורי כשלון, ההופכים את הספר הזה לכל כך אנושי ומדבר אל הלב. מצאתי בספר עצות מעשיות לניהול חכם, לצד חוכמת חיים של אדם מיוחד, שהוא איש של אנשים"

אלוף (מיל') אליעזר שקדי

                                                         בעבר מפקד חיל האוויר ומנכ"ל אלעל

 

לרכישת הספר במחיר מוזל דרך האתר  לחץ כאן

 

 

arye 0
IMG-20210414-WA0002.jpg

הרצאות

אריה פישביין מתמחה ומנוסה מאד בהעברת הרצאות מקצועיות מרתקות בנושאי בטחון, ניהול,יחסי אנוש, שיווק,שרות לקוחות ומנהיגות אנושית למנהלים ועובדים. ההרצאות מועברת בשפה ברורה ומובנת תוך מתן דוגמאות מעשיות מניסיונו האישי.

arye 1

צבא ובטחון – האיום והמענה 

מה שכל ישראלי חייב לדעת על בטחון המדינה

הרצאה להעשרה בה יינתן ניתוח מקצועי ומעמיק על מצבה הביטחוני של מדינת ישראל. בהרצאה נתמקד במדינות העימות המקיפות אותנו, נעסוק בלימוד הלקחים ממלחמות העבר ותוצג תחזית עתידית להתפתחות האיום והמענה של מדינת ישראל. כולל הפעילות להגנה בפני טילים ואיום הטילים הצפוי לנו ומערכות הגנה כנגד טילים המאיימים על ישראל.

כנסים

חוגי בית

מוסדות תרבות

arye 2

טכנולוגיות צבאיות חדשות - פיתוחים חדשניים בשוק הבטחוני - מהאבן ועד הלויין
בהרצאה זה תינתן סקירה על הפיתוחים הטכנולוגים החדישים בעולם כנגד האיומים המתפתחים. הסקירה תכלול בין היתר רובוטים בשדה הקרב, אמצעי מודיעין משוכללים, פצצות חכמות, מטוסים ללא טיס, סירות בלתי מאוישות, נשק לייזר ועוד.

כנסים

חוגי בית

מוסדות תרבות

arye 3

המפתח למנהיגות אנושית - להוביל לתוצאות באמצעות יחסי אנוש מעולים

ההרצאה דנה בהבדל בין ניהול למנהיגות ומתמקדת במנהיג הסוחף את אנשיו אחריו בכוח הכריזמה ובכוח הטיפול האנושי שלו באנשים. בהרצאה יהיה שילוב של דוגמאות רבות מהניסיון הניהולי של אריה, סיפורים עם מוסר השכל ומודלים עסקיים. בהרצאה זו נלמד כיצד לטפל במשאב האנושי שהוא המשאב החשוב ביותר בארגון, וכיצד להביא אותו לבצע את מה שהמנהל רוצה מתוך מוטיבציה עצמית ורצון להצטיין. ההרצאה מתבססת על ספרו של אריה פישביין בנושא מנהיגות אנושית - מפיקוד צבאי למנהיגות אנושית.

כנסים

חברות וארגונים

arye 4

ניהול פרויקטים – ניהול אפקטיבי מנסיונו האישי של מנהל הפרוייקט
בהרצאה יוצגו שלבים הכרחיים לביצוע אופטימאלי של שלב המכרז לקראת הפרויקט וביצוע הפרויקט עצמו.
ההרצאה תתבסס על ניסיון רב שנים בניהול פרויקטים וביניהם חברת start up, הרכבת הקלה, בניית קניון ארנה, מספר פרויקטים ביטחוניים כגון כיפת ברזל ואחרים.

כנסים

חברות וארגונים

arye 5

הלקוח תמיד צודק - הכללים לשירות לקוחות מצטיין
בהרצאה יוצג מודל לשרות לקוחות ויבוצע ניתוח של שלבי המודל בהתייחס למצבים אמיתיים בארגונים, כמו כן יוצגו סרטונים ובהם צורות טיפול שונות בשירות הלקוח על מנת ללמוד מה היא הדרך הנכונה להעלאת שביעות רצון הלקוחות ושימור הלקוחות לזמן ארוך. בהרצאה זו ינתנו כלים מעשיים לטיפול נכון בלקוח על מנת להגדיל את שביעות הרצון שלו ולגרום לו להיות לקוח מרוצה ונאמן שממשיך לעבוד עם החברה לאורך זמן.

כנסים

חברות וארגונים 

שיווק ממוקד - הכללים להגדלת המכירות בעסק שלך
בהרצאה זו נלמד את עקרונות השיווק תוך מתן דוגמאות מעשיות מהניסיון האישי. השיווק זו האסטרטגיה והגדרת דרך הפעולה הנדרשת והמכירות זו הפעולה הטקטית ליישם את האסטרטגיה הזאת ולכן הקשר ביניהן הוא חזק ובלתי נמנע. 

arye 6

כנסים

חברות וארגונים

arye 7

סודות הפרזנטציה המצוינת- כללי הזהב להעברת הרצאה מעניינת ויעילה
כל אחד מאיתנו נדרש לעיתים לעמוד בפני קהל ולדבר. לכולם יש פחד קהל שעליו צריך להתגבר. בהרצאה זו ייתן המרצה מניסיונו האישי את הכללים המרכזיים איך לדבר בפני קהל ומגוון כלים מעשיים כיצד להתמודד עם פחד הקהל ואיך להעביר הרצאה מעולה ומעניינת.

כנסים

חברות וארגונים 

מוסדות תרבות

סדנאות

סדנאות ייחודיות למנהלים ועובדים בנושאים שונים. 
הסדנאות מתבססות על מודליםתיאורטיים, ניתוח אירוע, תרגולים בכיתה, תרגולים מחוץ לכיתה. בסוף כל פעילות מתבצע תחקיר ללימוד קבוצתי ולישום לקחים. המשתתפים מקבלים סט כלים מעשיים שנועדו לסייע להם לפתור דילמות בחיי היום יום. 

כל סדנא תהיה באורך של 4-8 שעות ותותאם ספציפית לחברה תוך מתן דוגמאות אמיתיות מחיי היום יום בחברה.

arye 8

סדנא לניהול ומנהיגות

מיועדת לשיפור ותרגול מיומנויות הניהול למנהלים ברמות השונות בארגון.

הסדנה עוסקת באבחון הסגנון הניהולי של כל משתתף, בשיטות לשינוי הסגנון ובשני סוגי ניהול מרכזיים – ניהול לפי יעדים MBO ובניהול ממוקד אנשים.

חברות וארגונים

סדנא לבניית חזון מטרות ותכנית עבודה 

בשיתוף המנהלים בארגון נבנה ביחד את חזון הארגון וממנו תיגזר תוכנית העבודה של הארגון . זוהי סדנא מעשית שבסיומה מציגים המשתתפים את החזון שבנו ואת תכנית העבודה השנתית והרב שנתית של הארגון.

arye 9

חברות וארגונים

חברות וארגונים

סדנא לניהול זמן ובניית תכנית עבודה

בסדנא זו יינתנו הכלים לניהול זמן נכון וניצולו המיטבי לביצוע עבודה יעילה ואפקטיבית בארגון.

הזמן הוא המשאב היקר ביותר שיש למנהל. זמן אי אפשר לקנות בכסף אבל אפשר לבזבז אותו בקלות.

 

בסדנא ינתנו כלם לבניית מטרות, יעדים ותכניות עבודה.

arye 10
arye 11

חברות וארגונים

סדנא לניהול קונפליקטים וגישור

הסדנא עוסקת בקונפליקטים הקיימים למנהל בארגון ודעוסקת בדרכים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בכל קונפליקט. זוהי סדנא מעשית שבה כל מנהל מביא קונפליקט אמיתי אחד ודרך הניתוח שלו ולימוד הדדי מגיעים לדרך הנכונה לפתרון הקונפליקט. בסדנה זו ילמדו גם עקרונות הגישור – תינתן תמצית תיאורטית ותרגול מעשי של כל שלבי הגישור והדרכים להגיע להסכמה בין הצדדים.

 

arye 12

חברות וארגונים

סדנא לניהול ומנהיגות אנושית

"עובד מחייך הוא עובד טוב יותר". החברות המצליחות ביותר הן אלו ששמו דגש על העובדים ולא על התוצאות הכספיות. בסדנא זו יינתנו כלים מעשיים תוך מתן דוגמאות רבות מחברות בכל העולם איך להתייחס לאנשיך ואיך לרתום אותם להישגים דרך היחס האישי והטיפול הנכון בהם.

 

arye 13

חברות וארגונים

סדנא לשיווק יעיל והגדלת המכירות

עתידה של כל חברה תלוי באסטרטגיה השיווקית שלה ובאנשי המכירות. סדנא זו נועדה לתת כלים מעשיים לניתוח השוק ולבניית אסטרטגיה שיווקית המתאימה לשוק שלך. נלמד ונתרגל איך מיישמים מהאסטרטגיה שנקבעה את תכנית השיווק המתאימה ואיך לדרבן את אנשי המכירות שילחמו על כל לקוח וישכנעו אותו להצטרף אלינו.

 

arye 14

חברות וארגונים

סדנא לניהול פרויקטים 

סדנא בה תועבר המתודולוגיה לניהול פרויקט והדגשת החשיבות בעמידה במשולש הזהב של כל פרויקט – תקציב, ביצועים ולו"ז. בסדנא יינתנו דוגמאות מעשיות מניהול פרויקטים, נדון בדרך היעילה ביותר לסיים את הפרויקט ולתת שירות לאחריו ונתרגל את התיאוריה לניהול פרויקטים.

 

arye 15

חברות וארגונים

סדנא לשירות לקוחות

סדנא לקבלת כלים לשירות לקוחות מנצח שיביא לך לקוחות חדשים. שיטת השיווק הטובה ביותר הינה "חבר מביא חבר "לקוח שבע רצון מביא הרבה חברים. בסדנא יינתנו כלים מעשיים לצד תיאוריות ניהוליות ומקרים מהשטח כדי לשפר את שירות הלקוחות ולהגדיל את רווחיות החברה.

 

arye 16

חברות וארגונים

סדנא לניהול מו"מ 

בסדנא זו ינתנו כלים מעשיים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר בניהול מו"מ. תוצאה שבה שני הצדדים ירגישו שקבלו את מבוקשם - WIN - WIN.

 

קטעי וידאו
המלצות

לקריאת המלצות על ההרצאות והסדנאות    לחץ כאן

פרטי התקשרות

לאתר של אריה

053-7556688

08-9261624

08-9265191

צור קשר  

הודעתך נשלחה בהצלחה

bottom of page