אמונה, דת ויהדות

יישומים מעשיים של מושגי יסוד מהקבלה

מונחים רבים מיסודות הקבלה מעשירים את הבנתנו על מבנה האדם וקשרי הגומלין בין גוף, נפש ורוח. נלמד במה עוסקת הקבלה, נראה איך הדברים באים לידי ביטוי באנושות ובאדם ... המושגים אליהם ניחשף יעניקו לנו מיומנויות לשכלול ההכרה העצמית שלנו ושל הקורה סביבנו.

ממי דרווין למד את תורת הקבלה?

מקובל לחשוב שיש מתח בין המדע ליהדות, אך לפי הרב קוק, לא רק שתורת האבולוציה איננה סותרת את היהדות, אלא שלדבריו דרווין העתיק מתורת הקבלה את יסודות תורת התפתחות. האם אכן תורת ההתפתחות כתובה בתורה? אם כן, מדוע יהודים דתיים 'מקבלים פריחה' כשהם שומעים את המילה 'אבולוציה'...

האם רבי נחמן מברסלב היה דתי?

לימוד משותף מהנה מאד בסיפוריו של רבי נחמן יעניק לנו ארגז כלים עשיר בתובנות לשיפור איכות החיים, יעסוק בהכרת הכוחות שבנו  וגם הכוחות שמטעים אותנו. נעצים את הקבלה העצמית ונרפד באופן מובנה את ההגעה לשלום פנימי, איזון נפשי ושמחת חיים.

דגניה ובית אלפא או וולוז׳ין ולובביץ'?

הציונות - המשכה של היהדות או מרידה בה? במבט מרענן על המקורות שמזינים את המתח בין המגזרים השונים בחברה הישראלית נכיר זווית מפתיעה לשאלה מה היו דעות הרבנים על החלוצים? על הציונות?

על מטה-היסטוריה, קבלה ופיוט

עיון בשיר המוכר 'לכה דודי' מעלה שאלות גדולות. בקטע מספר הזוהר שהיווה את המקור לפיוט, נמצאות התשובות. מה מתחבא בספר הזוהר שקשור לשואה? ולציונות? ולחילוניות? (לבעלי רקע ביהדות)

קהילה דתית גאה. 

הומוסקסואליות ודת - הקונפליקט והשילוב. מעקב אחרי התפתחות המקורות. סקירה של התייחסויות  השונות בעת המודרנית. עמדות רבניות שונות והקשר בינן לבין טיפולי המרה. 

 השיח בין רבנים, קהילות וקהילה דתית גאה. ארגונים של החברה הדתית והכיוונים השונים בהווה

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon