ליאור מיכלוביץ

יועץ ארגוני ומנחה קבוצות מוסמך, בעל תואר שני (M.A) בפילוסופיה של הפסיכולוגיה, מייסד ומנהל את "מרכז שילובים"

אודות

מרצה מבוקש מאד, יועץ ארגוני ומנחה קבוצות מוסמך, בעל תואר שני (M.A) בפילוסופיה של הפסיכולוגיה, מייסד ומנהל את "מרכז שילובים" מזה כ- 18 שנים. בעל נסיון עשיר בהרצאות לעובדי ומנהלי חברות,באוניברסיטאות לאקדמאים, לבעלי עסקים, לעובדי המדינה ולמורים.
מעולה בנתינת ערך מוסף מרתק עם הפן הלימודי בימי עיון בנופשונים בארץ ובחו"ל.

ההרצאות מגוונות וכוללות התנסויות חוויתיות, סימולציות, הרצאות משתפות ואמצעי המחשה.

 

הנושאים מועברים באורכים שונים, החל מהרצאה קצרה ועד השתלמות של 60 שעות.

 

 

ליאור מיכלוביץ מוכר כמרצה לגמול עבור ארגוני חינוך והינו גם ספק מוכר של משרד הבטחון.

הרצאות בתחום הארגוני

- סדנאות-

- הכשרות עסקיות -

גיבוש עובדים ועבודת צוות

שימוש בכוח של קבוצה ביעילות הינו חזק מכוחם של יחידים כאמרה "טובים השנים מן האחד". נלמדים העקרונות למיסוד עבודת צוות יעילה, הכוחות המלכדים בעבודה משותפת, כיצד לשתף פעולה בהרמוניה, התהליך הסוציולוגי- פסיכולוגי בגיבוש הצוות, התגברות על קונפליקטים בצוות, הגדרת מטרות, איך לשמור על הייחוד והתרומה של האינדיבידואל בתוך הקולקטיב.(במפגש התנסויות בחלל האולם ותנועה קלה אל משימות אתגריות בקבוצות והיא מייצרת אוירת גיבוש)

 

- הרצאות -

חברות וארגונים

כנסים

 

שיפור השירות - הנושא החם של העשור !!!

מהם העקרונות של השירות היעיל, הכרת מושגים אודות שרשרת השירות, מהן ציפיותיו האמיתיות של הלקוח בעת שהוא מקבל שירות? מהם המדדים לשירות טוב, איך נותנים שירות WOW, למה דוקא עכשיו זה חשוב? ההשלכות החוזרות של השירות הטוב על העובדים עצמם, הקשר בין שירות לבין תהליכי מודעות וצמיחה אישית של העובדים בארגון.

חברות וארגונים

כנסים

 

מנהיגות - פיתוח כישורים

שכלול כישורי הנהגה והובלת צוותים, הכרות עם סגנונות, הנעת עובדים ושותפים, עירור מוטיבציה, קבלת החלטות, פיתוח תכונות אישיות הנדרשות להנהגה לפי סיטואציות, העצמת עובדים, דגשים בתקשורת בין אישית עבור מנהיגים, הכרות עם מודלים חדשים בתחום המנהיגות (שלב 5, מנהיגות משרתת ועוד)

חברות וארגונים

כנסים

 

ניהול - חידוד מיומנויות

תוכנית הכוללת מספר תחומי משנה המצטרפים יחד לחיזוק מיומנויות המנהל, תוך כדי סימולציות ואימון בקבוצה. התוכנית כוללת את הנושאים הבאים: מודלים בניהול, ניהול אישי וניהול אחרים למשימה, ניהול צוות עובדים, קבלת החלטות בתנאי אי ודאות, ניהול משא ומתן, הגשמת מטרות, בנית חזון, גיוס מוטיבציה, החדרת שינויים בארגון, התמודדות עם התנגדויות, עקרונות במתן משוב,הערכת עובדים,פתרון בעיות בין ממשקים במחלקות השונות.

חברות וארגונים

כנסים

 

ניהול משא ומתן

כל אינטראקציה בין שני צדדים עשויה להסתייע במיומנויות ניהול המשא ומתן. ניהול מו"מ מתבסס על לימוד ורכישת טכניקות מסודרות המובילות לתוצאות מבוקשות. בסדנא יודגשו מו"מ בישיבות הנהלה, בין עובדים עצמם, בין דרגים שונים במקום העבודה, ובין הלקוחות לחברה.

חברות וארגונים

כנסים

 

התמודדות עם שינויים

היכולת להסתגל לשינויים בקצב מהיר נדרשת מצו השעה, עם השיניים המהירים שהעולם עובר בקצב מתגבר. הסדנה עוזרת להטמיע שינויים בלתי צפויים ש"נחתו" מלמעלה, להתמודד עם שינויים בחיים האישיים או בעולם העבודה, להתמודד עם התנגדויות לשינויים ולמזער את הקושי במעבר במבנה הארגוני, בתוכנית חדשה או במצב האישי. מעגל השינוי והתהליך של האדם בו, כיצד ליזום שינויים רצויים בתחומי הקריירה ו/או בתחומים האישיים והמשפחתיים ולעמוד בהם.

חברות וארגונים

כנסים

חכמת ההמונים

טכנולוגית ווב 2 מאפשרת להמוני אנשים לתקשר בו זמנית זה עם זה ולהגדיל בכך את האינטליגנציה המצרפית סביב כל דיון. דוגמאות כמו waze  וויקיפדיה מדגימות את מינוף כוחם של ההמונים. בהרצאה נדבר על התופעה ועל התפשטותה בשנים האחרונות, ונלמד כיצד לשתף פעולה איתה ולהתקדם לצורת התקשורת השיתופית.

 

חברות וארגונים

כנסים

הרצאות בתחום האישי

התמודדות עם לחץ ושחיקה

העבודה בעולם המודרני והחיים עצמם, דורשים עמידה ביותר ויותר משימות בזמן נתון הולך ופוחת, הדבר יוצר לחץ פסיכולוגי בצד בעיות בריאותיות אשר גורמות לשחיקה, ולפיכך הפחתה במימוש הפוטנציאל. בהרצאה ינתנו כלים להתמודדות מוצלחת עם התופעה ולהקטנה ומניעת הלחץ והשחיקה על ידי זיהוי סימני הלחץ, התמודדות עם שינויים לא צפויים, טכניקות להגברת הדימוי העצמי, טכניקות להרפיה ומדיטציה, טיפולי חירום וטיפולים מונעים.

 

מוסדות תרבות

חוגי בית

תקשורת בין אישית, אסרטיביות, ושפת גוף

הרחבת השימוש במיומנויות התקשורת מתוך הכרות עם מודלים בתחום וזיהוי הסגנון האישי. אפקטיבית בתקשורת, התגברות על קצרים בתקשורת, אסרטיביות, הבדלים בין נשים וגברים, תקשורת הורים- ילדים, הקשבה, אומנות שאילת שאלות,  תדמית אישית, קרוא וכתוב בשפת הגוף, צבעי לבוש, סמלי סטטוס, מרחב טריטוריאלי, חשיפת מסכות. שפת גוף אפקטיבית למשימה נבחרת כגון: הכנה לקראת ראיון עבודה .

 

חוגי בית

מוסדות תרבות

 

פסיכולוגיה חיובית, דימוי עצמי ותת המודע

"אם תשנה את חשיבתך- אתה יכול לשנות את חייך".

החשיבה המודעת והתת-מודעת שלנו מעצבים את חיינו הלכה למעשה. בהרצאה ינתנו כלים לגיוס האמונות המתאימות להשגת מטרות שנבחר, הגברת אופטימיות ושימוש בחשיבה החיובית, שיפור הדימוי העצמי, הפיכת קשיים לאתגרים, חשיבה אפקטיבית להצלחה, ודמיון מודרך . ישומים אפשריים: יצירת שפע, שגשוג מקצועי, שיפור מצב בריאותי, דיאטה, מציאת זוגיות מתאימה או שיפור הזוגיות הקיימת, שיפור כל מערכות היחסים, שיפור ציונים בלימודים ועוד.

חוגי בית

מוסדות תרבות

 

חשיבה יצירתית

באופן רגיל, אנו מנצלים רק 5% מהיכולת המוחית שלנו.  ניתן לעורר חלקים נוספים במוח ע"י תרגילים לשיפור היצירתיות ובכך לנצל טוב יותר את המוח ולפתור בעיות שקודם נראו חסרי פתרון. הסדנה כוללת עידוד חשיבה המצאתית וטכניקות לשיפור החשיבה היצירתית מול בעיות נתונות

חוגי בית

מוסדות תרבות

 

העצמה אישית ומקצועית

הגברת ההשפעה האישית בחברה ובמשפחה, מימוש הפוטנציאל האישי בעבודה, העקרונות הפסיכולוגיים המביאים אדם לידי ההצלחה, חיזוק בטחון עצמי, השגת שליטה עצמית, אסרטיביות, הצבת יעדים והגשמתם, ניהול אישי, מודעות עצמית, יסודות לתקשורת מקדמת מטרות, זיהוי הכוחות הפנימיים המיוחדים לכל משתתף באופן אישי והכוונה להפעלתם.

חוגי בית

מוסדות תרבות

 

ניהול עצמי במרחב הזמן

בסדנה נלמד כיצד לנהל נכון את עצמנו במרחב הזמן כך שניתן יהיה להפיק יותר תועלת מזמן העבודה ומזמן הפנאי, כיצד לשלוט בזמן ודרך זה לשלוט בהגשמת היעדים שקבענו, כיצד למצוא זמן פנוי, עד כמה יכולה שעה להיות גמישה, איך להזהר מגנבי הזמן ושיטות לניהול זמן אפקטיבי.

חוגי בית

מוסדות תרבות

 

קבלת החלטות והגשמת מטרות שאפתניות

לימוד מודלים לקבלת החלטות בארגון או אצל הפרט, התאמת המודל לבעיה, והתנסות בשקלול קבלת ההחלטות. כתיבת חזון, ניהול הדרך עד להגשמתו, מציאת אבני נגף והתגברות עליהם בדרך להגשמת המטרה השאפתנית.

חוגי בית

מוסדות תרבות

 

מודעות עצמית

מבנה האדם וקשרי הגומלין גוף- נפש- רוח. מהו יעוד אישי וכיצד לעבור את הדרך תוך הגשמה עצמית, ומודעות לדפוסים שמנהלים אותנו.ההרצאה תיגע בנקודות הבאות: כוחות האגו מול כוחות הרוח וכיצד להכריע בינהם, אחריות אישית לחברה ולעולם שסביבנו, השגה רוחנית, מודעות עצמית לדפוסים המנהלים אותנו וכיצד להשתחרר מהם, קבלה עצמית, הגעה לשלום פנימי, מדיטציות וכלים נוספים שמטרתם להפגיש את האדם עם עצמו.

חוגי בית

מוסדות תרבות

קטעי וידאו
המלצות
פרטי התקשרות

לאתר של מרכז שילובים      www.shiluvim.org.il

לדף הפייסבוק של ליאור מיכלוביץ   לחץ כאן

052-2844351

צור קשר  

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon