עו"ד מיכל יוגב 

מרצה, מנטורית מוסמכת, מנחה ומובילת סדנאות בתחומי המשא ומתן, משפט ומגדר. בנוסף לתואר ראשון במשפטים, בעלת תואר שני בביקורת ותואר שני נוסף בלימודי נשים ומיגדר. במסגרת לימודיה ועיסוקיה מצאה דרך לשלב בין ההתמחויות השונות והמגוונות ויצרה מספר הרצאות וסדנאות משתפות, פורצות דרך, חוויתיות, מסקרנות, מרתקות ומפתיעות. בנוסף, פועלת היום נמרצות מול חברות כנסת ועיתונאים/יות על מנת לקדם את נושא השוויון המגדרי בכלל ותיקון חקיקה בנושא אלימות נגד נשים בפרט. במקביל לכל עיסוקיה, מיכל מתנדבת כבר שנים כמנטורית בתוכניות מנהיגות צעירה לנשים ובעמותת מעגל נשים המסייעת למסגרות התומכות בנשים וילדים בסיכון. 

אודות

 
 

בעלת תואר ראשון במשפטים (עו"ד משנת 2000), תואר שני במדעי המדינה ותואר שני בלימודי נשים ומגדר. שימשה כסנגורית פלילית במשך 5 שנים וייצגה נאשמים בעבירות שונות (רצח, סמים, אלימות ועוד).

לאחר מכן נבחרה למלא מספר תפקידי ניהול בכירים בחברת החשמל בתחומי ניהול הפרוייקטים, הרכש והמשא ומתן. 

הרצאות

גיל הזהב

 

גם נשים רוצחות (מעולמה של סנגורית פלילית)

האם יש מאפיינים ייחודיים לעבריינות הנשית? למתעללות? לרוצחות? מי הן הרוצחות המפורסמות בעולם/בארץ? במה שונות נשים הרוצחות את בני זוגן המתעללים, אם בכלל? האם הן ראויות להגנה?

במסגרת התואר השני שלי בלימודי נשים ומגדר חקרתי את תופעת הנשים הרוצחות בכלל וכאלה הרוצחות את בני זוגן המתעללים בפרט. למדתי על מאפיינים מיוחדים לנשים המתעללות/הרוצחות, לעומת גברים העוברים את אותן העבירות.

עוד למדתי כי הנשים הרוצחות את בני זוגן המתעללים אינן זוכות לאותה הגנה משפטית או לאותו יחס ממערכת המשפט כמו רוצחים אחרים. לא עומדת להן, למשל, הזכות לטעון להגנה עצמית.

בהרצאה ארחיב על נושא זה  ובנוסף אשתף מניסיוני בייצוג נשים עברייניות, על המפגשים שלי איתן, על מה מניע אותן ועל איך החברה ומערכת המשפט שופטות אותן. אספר על הלבטים שלי כסנגורית פלילית, על הקשיים והדילמות העולות במסגרת עיסוק זה וביחד נקיים דיון על איך צריך להיראות העתיד בנושא זה, מה היינו רוצים ורוצות שיקרה, שישתנה, ואם בכלל.

מובטחת הרצאה מסקרנת, מרתקת, עוצרת נשימה לעיתים ומלמדת על הפרופיל של נשים רוצחות, על מערכת המשפט ועלינו כחברה. נצא עם תובנות חדשות וכמה אסימונים שייפלו...

להרצאה זו ניתן להוסיף גם הקדמה בנושא שיוויון מגדרי ואיפה זה פוגש אותי. נושא הנוגע בכל תחומי החיים מנקודת מבט מיגדרית, בין היתר, דימוי גוף, כושר, משפחה, הטרדות מיניות ועוד. הקדמה המעוררת שיח פתוח חשוב ומורכב הנוגע גם בהטרוגניות החברה הישראלית והדעות והעמדות בה, גבולות, סבלנות וסובלנות ועוד. ניתן גם להזמין כהרצאה נפרדת בפני עצמה.

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

לומדים להסכים

קונפליקטים והסכמות קיימים בעולם העיסקי ואף בעולם הבינאישי, בין עמיתים, חברים, הורים וילדים ואף סבים/סבתות ונכדים/ות. 

בהרצאה נלמד מה הוא קונפליקט? איך מנהלים אותו? איך פועלים לפתרון? איך משכנעים בצדקתך? נלמד שיטות מובנות היכולות לסייע, לתכנן מהלכים מראש ולפעול בצורה מקדמת, מהי תקשורת אפקטיבית ותקשורת בינאישית טובה ויעילה ואף נתנסה בעזרת סימולציות ומשחקי תפקידים.

מתאים לכל מי שמעוניין בקשר ותקשורת מיטיבים עם הסובבים אותו. ניתן למקד את ההרצאה בפן העיסקי או בפן האישי.

גיל הזהב

מסדות תרבות

חוגי בית

ארגונים וחברות

סדנת משפט מבויים

סדנת התנסות פעילה ומהווה כלי בעל תועלות רבות ומגוונות. יש בה כדי ליהנות ממשחק תפקידים, לדון בסוגיות חשובות ומורכבות תוך כדי משחק (מתחומים שונים כגון איכות הסביבה, חברה, משפט וכל דבר העולה על דעתם של המשתתפים/ות), ללמוד על עולם המשפט, ליישב מחלוקות, לעודד יצירתיות ותחרות ולהתנסות בעמידה בבית משפט בפעם הראשונה. המשתתפים/ות מופיעים כעו"ד, עדים, שוטרים, קהל, עיתונאים ושופטים, הם נערכים יחדיו למעמד, מתכוננים לתחרות, חושבים על טיעונים מקוריים ומנסים להיכנס בנעלי הצד שכנגד. בסופו של דבר הם ממתינים בקוצר רוח להכרעת הדין!

חשוב להדגיש כי כל סדנא תיבנה בצורה מותאמת ומתואמת עם הצוות המנהל, בהתאם לנושא החשוב לו/ה להעביר ולהטמיע. ​

שיוויון מגדרי ואיפה זה פוגש אותי

סדנת העצמה בה נלמד תוך כדי שיחה ומשחק על הכח הנשי, הערכה עצמית, שיוויון מיגדרי ומקומינו כנשים בחברה. נצא עם כלים פרקטיים להתמודדות. הסדנא מתאימה גם לתלמידות בית ספר וגם לגילאים מבוגרים יותר. 

המלצות

סדנת משפט מבויים

"לקראת סוף שנה"ל תשפ"א השתתפה כיתה ח'5 בתמרחב החינוכי עירוני ה' בתוכנית חינוכית, חדשה וניסיונית בשם "משפט מבויים" בהנחיית עו"ד פלילית מיכל אזולאי. עו"ד אזולאי שימשה כסנגורית במשפטים פליליים מתוקשרים רבים. התמחותה היא במשפטי רצח בכלל וברצח נשים את בעליהן/ בני זוגן בפרט.
במסגרת התוכנית נפגשו תלמידי הכיתה עם מיכל למפגש מקדים בו נתנה, במקצועיות רבה ובסבלנות, רקע קצר על עולם המשפט (חוקי יסוד, תקנות, פסקי דין, זכויות אזרח ועוד)  ובחרה יחד איתי, מחנכת הכיתה, ועם התלמידים מקרה הדורש חקירה מתוך 2 אירועים (אמיתיים) איתו ירצו להתמודד ככיתה ולהכריע במשפט אמיתי.
כל תלמיד בכיתה קיבל תפקיד: עורכי דין מטעם ההגנה, עורכי דין מטעם התביעה, חשודה מרכזית, עדי ראייה, עיתונאים, נאשמת, קלדניות, מאבטחים ושופטים. כל בעלי התפקידים נערכו יחדיו למעמד, התכוננו לתחרות, חשבו ביחד על טיעונים מקוריים והגיוניים ובסופו של דבר המתינו בקוצר רוח להכרעת הדין!
בשבוע שלפני סוף שנה"ל התקיים המשפט באירוע מכובד באולם הכנסים של ביה"ס. האירוע התקיים גם במעמד את מנהלת חט"ב, הגב' גלית יצחקי, רכזת ויועצת השכבה, התארחה גם מנכ"לית ביה"ס עירוני ה', הגב' חגית לוי וצלמת מקצועית אשר תיעדה את האירוע. הכיתה סודרה כמו בית משפט לכל דבר ועניין והתלמידים הגיעו בקוד לבוש רשמי וייצוגי- כיאה לבית משפט.
בתום הסדנא קיבלו כל תלמיד מעו"ד אזולאי, תעודת השתתפות בסדנאת 'משפט מבויים'.  התלמידים לא הפסיקו לדבר על הסדנא, עד כמה נהנו ממנה וכמה זו חוויה שונה ומלמדת. 
מיכל והפעילות אותה העבירה נתנה לתלמידים כמו גם למחנכת, חוויה שונה, מרתקת ומלמדת. הטמיעה ערכים חשובים כמו- גישור ויישוב מחלוקות, חיזוק והעצמה לתלמידים פחות בולטים, עודדה יצירתיות ותחרותיות וגם- הקשבה וסובלנות. מיכל החזיקה את הכיתה מרותקת, מסוקרנת, שילבה הומור, המון הבנה והכלה ועניין.
המלצה חמה וחוויה מדהימה לכל מחנך ולכל כיתה".

לומדים להסכים 

"הרצאה מרתקת ובעיקר נתנה לנו כלים פרקטיים להתמודדויות יום יומיות, גם בעבודה וגם בבית. מיכל הייתה קשובה מאד, ענתה על שאלות תוך כדי והשאירה אותנו עם טעם של עוד". 

פרטי התקשרות

052-7467238

צור קשר  

הודעתך נשלחה בהצלחה