פסיכולוגיה וחשיבה חיובית

Image by Jacqueline Munguía

פסיכולוגיה חיובית, דימוי עצמי ותת המודע

"אם תשנה את חשיבתך - תוכל לשנות את חייך." החשיבה המודעת והתת-מודעת שלנו מעצבים את חיינו הלכה למעשה. בהרצאה ינתנו כלים לגיוס האמונות המתאימות להשגת מטרות שנבחר, הגברת אופטימיות ושימוש בחשיבה החיובית.

מרצה:

Food Market

פסיכולוגיה של המזון בתרבויות העולם

הפסיכולוגיה של המזון בתרבויות העולם.

היכן מתקבל בהבנה מארח, המכניס באצבעותיו מזון לפי אורחיו? מי לעולם לא יאכל שום ובצל? עבור מי הכשרות היהודית אינה כשרה? ובאיזו מדינה שייכים כל הבקר והלובסטרים בלעדית לממשלה?

מרצה:

Natural Beauty

ואהבתם את גופכם כמוכם

הרצאה הנותנת ידע ודרך פעולה לנוע ממקום של חוסר-ביטחון ויחס לקוי לגוף למקום של ביטחון עצמי גבוה, רווחה נפשית, בריאות חיובית. טוב לחיות בשלום עם הגוף שלנו אבל למה לא להיות ביחסים של אכפתיות וטיפוח שיביאו למקום של גוף ונפש בריאים ולצמיחה אישית וחיים חיוביים. 

מרצה:

Happiness

מדעי האושר 

האם אפשר ללמוד להיות מאושרים?

על פי תנועת "הפסיכולוגיה החיובית,״ זרם אקדמאי מחקרי שנוסד ב-1998 על ידי מרטין סליגמן- בהחלט כן!  האם חייבים לזכות בסכום כסף גדול, להתקדם בעבודה, להיות בזוגיות חדשה, להיות בריאים ועוד? על פי המחקרים החדשים מסתבר שלא. אז מה כן?

מרצה:

Legal Handshake

נעים להכיר

איזה תפקיד אנחנו לוקחים בעולם הזה? מה אנחנו חושבים על התנהגותם של אחרים? למה לא מבינים אותי כמו שאני רוצה שיבינו אותי? למה זה כל כך קשה ליצור היכרות עם אנשים חדשים? ולמה כשאנחנו מכירים מישהו חדש אנחנו לא מכירים אותו באמת?

מרצה:

Image by Tim Mossholder

 צחוק, צחוק- אבל ברצינות

הרצאה קלילה, מבדרת, מעניינת ומצחיקה על הומור . 
בהרצאה ייחודית מסוגה, שי גלבר מדבר על מגוון רחב של נושאים מרתקים והיבטים פרקטיים של הומור.
ההרצאה משלבת את הקהל והינה חוויה מהנה עם ערך מוסף.

מרצה:

Image by Anna Dziubinska

התמודדות עם לחץ ושחיקה

העבודה בעולם המודרני והחיים עצמם, דורשים עמידה ביותר ויותר משימות בזמן נתון הולך ופוחת, הדבר יוצר לחץ פסיכולוגי בצד בעיות בריאותיות אשר גורמות לשחיקה, ולפיכך הפחתה במימוש הפוטנציאל. בהרצאה ינתנו כלים להתמודדות מוצלחת עם התופעה ולהקטנה ומניעת הלחץ והשחיקה על ידי זיהוי סימני הלחץ, התמודדות עם שינויים לא צפויים, טכניקות להגברת הדימוי העצמי, ועוד.

מרצה:

Cooking

כל מה שלא העזתם לשאול על חוש הטעם

טעמים- חוויה חושית יומיומית.

הרצאה קלילה ועממית על הנושא הקרוב לנו ביותר- חוש הטעם.

מהו מונוסודיום גלוטמט ומה פשר המהומה סביבו? מדוע הטעמים החריפים שייכים רק לתרבויות מסוימות? למה אנחנו כל כך אוהבים מלח וסוכר? מה תורם השומן לטעם?

מרצה: