קריאה בכף היד– האמת נחשפת


"משך שנים עסקתי בקריאה בכף יד כשעשוע, כבר מימי בית הספר התיכון. התחלתי כספקן, אך ככל שצברתי ניסיון וקיבלתי פידבקים מתרשמים מהלקוחות – הפכתי למאמין בדבר.

אני זוכר תקרית באוניברסיטת בוסטון, כשראש המחלקה לפסיכולוגיה קרא לי יום אחד לחדרו, סגר את הדלת, הורה לי לשבת והתחיל להוקיע אותי על כך שאני מבצע קריאות בכף יד לסטודנטים תוך התחזות לבעל כוחות, ועוד בתשלום, על כך שאין שום אמת בכל תחום העל-טבעי, וכו'.

ישבתי שם והקשבתי לו, ולאחר שנרגע שאלתי אותו, 'רוצה שאקרא לך בכף היד?' הוא הושיט את ידו ואני קראתי לו בכף היד. לאחר מכן עזבתי את החדר.

כעבור שבועיים הוא זימן אותי שוב למשרדו, סגר את הדלת, הורה לי לשבת, שלף את כף ידו לפני ואמר, 'ספר לי עוד!' זה הדגים לי עד כמה רב עוצמה העסק הזה יכול להיות.

בתקרית בלתי נשכחת אחרת, שכנע אותי חבר לבצע למישהי קריאה בכף יד, אך לומר את ההפך הגמור ממה שהייתי אומר באופן רגיל.

עשיתי זאת. אם חשבתי למשל שראיתי בכף ידה של האישה בעיה בלב בגיל חמש, אמרתי לה, 'יש לך לב חזק מאוד', וכד'. במקרה הספציפי הזה, זה היה מפחיד למדי, כי היא ישבה מולי עם פני פוקר. בדרך כלל אני מקבל הרבה פידבקים מהלקוח. למעשה אני תלוי בפידבקים, והאישה הזאת לא סיפקה לי כלום. זה היה מוזר. הייתי בטוח שפישלתי בגדול. אבל הסתבר שהסיבה שבגללה היא ישבה כה שקטה הייתה בגלל שהיא הייתה המומה. היא אמרה לי שזאת הייתה הקריאה המרשימה ביותר שאי פעם עשו לה.חזרתי על התרגיל עם עוד כמה לקוחות, בהצלחה לא פחותה.

זאת הייתה אחת הסיבות לכך שפניתי ללימודי פסיכולוגיה. רציתי לגלות איך אנשים, כולל אני עצמי, יכולים להיות מרומים כל כך בקלות".

מה שקראתם היה קטע מתוך זיכרונותיו של ריי היימן– לימים פרופסור לפסיכולוגיה–כפי שחלק אותם בריאיון עם מייקל שרמר. ברבות הימים הפך היימן לאחד המבקרים החריפים של טענות בדבר יכולות על-טבעיות כאלה ואחרות.

וכעת לפרקטיקה. רוצים להיות מיסטיקנים מצליחים בעצמכם? המדריך המעשי למיסטיקן המתחיל מחכה לכם כאן, חינם אין כסף, וילמד אתכם את כל הטריקים הבסיסיים שיותירו את הלקוחות שלכם פעורי פה: http://wp.me/p1K6uX-3Z

הרחבות בנושא תוכלו למצוא בספרי "חשיבה חדה – בין מציאות לאשליה"

https://sharp-thinking.com/book

בהרצאות שאני מעביר אני מדגים מלכודות תפיסה ומחשבה שכולנו כושלים בהן, ונותן כלים להתמודד איתן, זאת כדי שנוכל לקבל החלטות נכונות ואחראיות יותר בחיינו.

לפרטים נוספים על המרצה

רשימת מאמרים
חפש לפי תגיות
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon