העברת מסר שיווקי, איך עושים את זה נכון ?


העברת מסרים עומדת במרכז התקשורת השיווקית שלכם עם לקוחות , ספקים ובכלל בעולם העסקי.

יש כמה כללים של עשה ואל תעשה בכל הקשור להעברת מסרים.

ביטחון: כשאתם מדברים / מספרים אודות העסק שלכם, בין אם זה לקוח פוטנציאלי, מתעניין, שכן, מכר.. אתם צריכים להפגין ביטחון.

שדרו, אני יודע מה אני עושה, אל מי אני פונה ומה אני מציע. אלו דברים שקודם כל צריכים להיות ברורים לכם. רק אז, תוכלו להעביר את המסר הזה הלאה.

שפת גוף: כשאתם מדברים, הסתכלו בעיניים, לא ברצפה, חייכו :) זה הרבה יותר נעים, שובר דיסטנס, מזמין להקשבה. ידיים נינוחות לא בכיסים, ולא על החזה (משדר סגור / התגוננות).

הקפידו על דיבור רציף, לא לגמגם (זה דורש קצת אימון, בהתחלה מקרטע ובהמשך - זורם- אל תוותרו לעצמיכם! תרגלו עד שתשיגו את התוצאה הטובה ביותר!).

בידול: תכונה חשובה בשיווק העסק ובמרכזה של התקשורת השיווקית שלכם. מה שלמעשה מבדיל את העסק שלכם מעסקים מתחרים. בידול, זו תכונה ייחודית לעסק שלכם שלא קיימת אצל המתחרים.

דברו על התועלת העיקרית של העסק שלכם. איזה פתרונות אתם מציעים? איך השרות או המוצר שלכם תורם ללקוחות שלכם. איזה ערך אמיתי אתם מספקים ללקוחות שלכם.

בהירות: המסר צריך להיות חד משמעי וברור, כזה שהעומד מולכם יבין מייד. לפעמים, אנחנו רוצים להיות מקוריים או להציג כמה דברים שאנחנו עושים ולכן, חוסר מיקוד יוצר בלבול. במקום לספר על מספר דברים שאתם עושים / מציעים, התמקדו בנושא העיקרי. / או הנושא אותו אתם רוצים לקדם כרגע.

בשיווק לעסקים קטנים יש חשיבות רבה לאופן בה העסק על כל תועלתו ויתרונותיו מוצגים.

בסדנאות והרצאות שאנו מעבירים יש התייחסות רבה לכל הנושא של תקשורת שיווקית והעברת מסרים מדויקים וברורים.

לפרטים נוספים על המרצה

רשימת מאמרים
חפש לפי תגיות
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon