שחיקה​ ​בקרב​ ​אנשי​ ​המכירות​ ​-​ ​למה​ ​זה​ ​קורה​ ​ומה​ ​עושים?


אנשי מכירות עוברים לפעמים תקופות לא פשוטות, הם צריכים להגיע אנרגטיים מידי יום, לשדר אמינות, הצלחה, ביטחון (למרות המטענים האישיים). בנוסף, הם נתקלים בסירובים על בסיס יומיומי, שומעים הרבה מאוד "לא" לפעמים גם "רודפים" אחרי לקוחות ובנוסף לכל זה, הם צריכים להתמודד עם הסטיגמה של אנשי מכירות...ולמרות זאת - צריכים לשדר עסקים כרגיל. לא פשוט בכלל. אז​ ​מה​ ​אפשר​ ​לעשות​ ​עם​ ​השחיקה​ ​הזו?

עידוד​ - כל אדם צריך שיעודדו אותו, יעריכו את העשייה שלו. גם אם הנציג חווה תקופה קשה שבה הוא אינו מצליח במיוחד, הוא זקוק לשמוע בכל זאת כמה מילים טובות, כדאי להזכיר לו גם את נקודות החוזק שלו, את הסיבות שבגינן התקבל לחברה, והכי חשוב - הוא צריך לשמוע שמאמינים בו.

פגישה​ ​אישית​- כדאי להטמיע נוהל של פגישה אישית עם הנציגים אחת לתקופה (שבועיים לדוגמה) בה מדברים על השבועיים שעברו, על ההצלחות והסיבות להן, על הכישלונות והסיבות להן, מה הלקחים שהופקו? ודרכי הפעולה שינקטו. בישיבה זו כמובן מתחילים עם חיזוקים חיובים, נקודות לשימור ולאחר מכן נקודות לשיפור. במהלך השיחה כנ"ל חשוב לחלק מחמאות וחיזוקים.

שוברי​ ​מתנה​- נכון שנציגי מכירות מתוגמלים על הצלחותיהם באמצעות בונוסים ועמלות. בכל זאת, ניתן לצ'פר בשוברי מתנה לאות הערכה. גם אם הנציג לא הצליח להגיע אל היעד באותו חודש, גם אם הוא עובר תקופה קשה, דווקא אז, אם תפרגנו לעובד שובר ותאמרו לו שאתם מעריכים אותו, ומאמינים בו, דווקא אז, השובר הזה עלול לחולל פלאים.

סדנת​ ​מכירות​ ​-אין גבול לכמות הידע שאפשר לצבור, גם נציגים עם ניסיון של 30 שנה במכירות יכולים להפיק הרבה מאוד מסדנת מכירות המהווה "זריקת מרץ" לנציגים, נותנת רעיונות חדשים, טכניקות חדשות, דרכי התמודדות עם התנגדויות (החוזרות ונשנות וכל כך מתישות). סדנה טובה עם הנחיה אנרגטית, המשלבת ידע, סימולציות (וכיף :) לבד מהטיפים, והכלים החשובים נותנת המון מוטיבציה וכמובן, תורמת להגדלת המכירות בחברה. לפרטים נוספים והתייעצות ניתן לפנות אל אורלי ברי: 4407732-054

לפרטים נוספים על המרצה לחץ כאןרשימת מאמרים
חפש לפי תגיות
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon