"מתי בפעם האחרונה עשית משהו בפעם הראשונה?"

כמעט כולם מכירים את המונח "איזור הנוחות" מונח שהפך שגור יותר ויותר עד שנהפך לקלישה (כן, כך יש לכתוב זאת, בלי א' :)) ועדיין זה מושג שמקפל בתוכו כל כך הרבה חסמים, קשיים, תבניות חשיבה, אמונות מגבילות ועוד ועוד.

לא בכדי יש המכנים אותו איזור הנכות.

בסדנאותיי והרצאותיי אני נוהג לשרטט שלושה מעגלים על הלוח. המעגל הראשון (הפנימי) הוא כמובן איזור הנוחות עצמו, המעגל המקיף אותו מייצג את כל מה שאני מגדיר כיציאה מאיזור הנוחות, אך עדיין איני פוסל על הסף ועם מאמץ והשקעת משאבים כאלו או אחרים אסכים לעשותם. ככל שמתרחקים מהמעגל, כך המשאבים שעליי להשקיע יהיו גדולים יותר. המעגל השלישי המקיף את השניים הפנימיים מכיל את

הדברים שאיני מוכן לעשותם "ימות העולם", כמובן שהכל מתייחס לכרגע.

אבל, לא סיימנו. כלל החלק הלבן שמסביב לשלושת המעגלים גם בעל משמעות אדירה. החלק הזה מייצג את כל מה שאיני יודע ולא שמעתי עליו עדיין (ולכולנו יש המון כאלו). ברגע שהוא מתווסף בתודעתי הוא תופס מקום באחד מ"המעגלים" באופן אינטואיטיבי.

המעניין הוא שבכל פעם שאני מחליט להיכנס לאחד המעגלים, הגבולות שלי מתרחבים עוד ועוד ואני מעז יותר ויותר ותחושת המסוגלות שלי עולה בהתאמה וכך גם הדברים שלא האמנתי שאעשה, אני עושה בגדול.

את התחושה הנפלאה הזו אני משתדל לחוות לעיתים קרובות והבונוס הנפלא ביותר הוא שלעיתים אני מצליח לצרף עימי עוד כמה אנשים... כך היה בסוף השבוע האחרון, בו הנחתי סדנה חווייתית אשר כללה תרגילים יישומיים בשפת גוף ותקשורת בלתי מילולית וכן יישמה מהכח אל הפועל את חלק מכלי ה-NLP הנהדרים.

התחושה הייתה נפלאה, כי על אף שהנחתי את רוב התרגילים בעבר, עם כל קבוצה יש את החששות והאמונות המגבילות - כמה "יזרמו" כמה "יבינו" ועוד ועוד מחשבות שמאפיינים יציאה מאיזור הנוחות, אך כשאתה מעז ומאמין בעצמך "הדברים" עובדים.

אז "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בפעם הראשונה?"


לכל ההרצאות של שי יונגרמן לחץ כאן

רשימת מאמרים
חפש לפי תגיות
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon