צבא ובטחון המדינה

טכנולוגיות צבאיות חדשות   פיתוחים חדשניים בשוק הבטחוני   מהאבן ועד הלויין

בהרצאה זה תינתן סקירה על הפיתוחים הטכנולוגים החדישים בעולם כנגד האיומים המתפתחים. הסקירה תכלול בין היתר רובוטים בשדה הקרב,  ...

דאע"ש יצירת מופת- סקס, סמים ואללה הוא אכבר 

דאע"ש ארגון טרור שנכנס לחיינו לפני מספר שנים, אשר אחראי לרציחתם של מאות בני אדם באירופה. דאע"ש הינה יצירת מופת ובהרצאה נחשוף צדדים שאינם ידועים בציבור על מה כוחו ומקומו בחברה הנאו-מודרנית.

"כמו ציפור בשבי"

סיפורו של טייס קרב בשבי הסורי במלחמת יום הכיפורים

מעבר לחוויה האישית, אותה מעביר אורי בצורה המרתקת את השומעים, ניתן ללמוד מסיפורו על תעצומות הנפש אותן יכול אדם לגייס ברגעים הקשים ביותר, ועל החשיבות הרבה של שמירה על צלם אנוש וזהות ישראלית גם בתנאים אלו.

מרצה: אורי שחק

"בוגדים או גיבורים" 

יחסה של החברה הישראלית לשבוייה

ההרצאה דנה במקרים בהם הוקעה הנפילה בשבי ופדויי שבי אף נשפטו כבוגדים, לעומת התייחסות לשבויים כאל גיבורים. היא תציג פעולות ומבצעים לשחרור שבויים מול מקרים של השארת חיילים בשבי למשך שנים ארוכות.

מרצה: אורי שחק

שפתיים חתומות

חשיפת סודות המוסד בלא לפגוע בביטחון המדינה, בליווי 20 הדגמות ויזואליות ועדויות של ראשי המוסד לשעבר, ראשי אגפים וראש יחידת המבצעים והחיסול. ...

תוכנית הגרעין האיראנית

בשנים האחרונות אנו שומעים על תוכנית הגרעין ועל האיומים מצד איראן כלפי ישראל. בעצם מה היא התוכנית? מי הגה אותה ומי סלד מימנה? מה מסמלים משקפיים שחורים ברחובות איראן ומדוע הם אינם רצויים?

מודיעין – מורה נבוכים

מודיעין אז ועכשיו. סיפורים מוגזמים ואגדות אמת.

הרצאה/סדרת הרצאות המכניסות את הקהל אל תוך עולם המודיעין בישראל ובעולם, תוך התוודעות ליסודותיו ולסודותיו: סוגי המודיעין ותחומיו אז ועכשיו... מודיעין אנוש, מודיעין אותות, מודיעין גלוי, מודיעין חזותי, ריגול ומבצעים. 

מרצה: יוסי טל

שודדים על שבעת הימים

המרצה היה בצוות האוצרים שעסק במחקר, בכתיבה ובהקמה של תערוכת הפיראטים, הדגל והגולגולת במוזיאון הימי הלאומי. בהסתמך על המחקר נשמע אודות פיראטים ברחבי העולם כתופעה על-זמנית, נתרכז במקומות ספציפיים מסביב לעולם ובתקופות מסוימות, נדבר על פיראטים בולטים,   .....

מרצה: סער נודל

האשה שידעה יותר מידי

סיפורה המופלא של ג'ני מאי, מאמנת דולפינים למטרות צבאיות שחוסלה בארץ על רקע מזימות של שירותי הביון בכל העולם. ...

האם איראן משתלטת על המזרח התיכון?

האם הזרם השיעי הוא הכוח העולה במזרח התיכון? מה הקשר בין פליטים מאפגניסטאן, פוטין ובשאר אל-אסד? ומה בין ישראל וסעודיה ?

טרור יהודי

מאז קום המדינה כאשר אנו שומעים על פיגועים, מיד אנו חושבים על האויב. אך האם קיים טרור יהודי? מה ההיקפים שלו? האם בג"צ תומך בטרור יהודי?

 האיום והמענה 

מה שכל ישראלי חייב לדעת על בטחון המדינה

בהרצאה נתמקד במדינות העימות המקיפות אותנו, נעסוק בלימוד הלקחים ממלחמות העבר ותוצג תחזית עתידית להתפתחות האיום והמענה של מדינת ישראל ....

אתר מרצים נטו

  • Facebook Social Icon