צבא ובטחון המדינה

טכנולוגיות צבאיות חדשות 

בהרצאה זה תינתן סקירה על הפיתוחים הטכנולוגים החדישים בעולם כנגד האיומים המתפתחים. הסקירה תכלול בין היתר רובוטים בשדה הקרב...

מרצה:

האיום והמענה- מה שכל ישראלי חייב לדעת על ביטחון המדינה

בהרצאה נתמקד במדינות העימות המקיפות אותנו, נעסוק בלימוד הלקחים ממלחמות העבר ותוצג תחזית עתידית להתפתחות האיום והמענה של מדינת ישראל.

מרצה:

הר הבית - חבית נפץ בסכסוך הישראלי פלסטיני 

הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר עבור העם היהודי. מנגד, אותו המקום בדיוק מהווה את המקום השלישי בחשיבותו עבור העולם המוסלמי, קרי מסגד אל אקצא. בהרצאה זאת אסקור מדוע הר הבית הינו חבית נפץ העשויה להתלקח לממדי ענק ואעמוד על אירועי עבר משמעותיים.

מרצה:

תכנית הגרעיון האיראנית

בשנים האחרונות אנו שומעים על תוכנית הגרעין ועל האיומים מצד איראן כלפי ישראל. בעצם מה היא התוכנית? מי הגה אותה ומי סלד מימנה? מה מסמלים משקפיים שחורים ברחובות איראן ומדוע הם אינם רצויים?

מרצה:

מודיעין- מורה נבוכים

מודיעין אז ועכשיו. סיפורים מוגזמים ואגדות אמת: הרצאה/סדרת הרצאות המכניסות את הקהל אל תוך עולם המודיעין בישראל ובעולם, תוך התוודעות ליסודותיו ולסודותיו: סוגי המודיעין ותחומיו אז ועכשיו... מודיעין אנוש, מודיעין אותות, מודיעין גלוי, מודיעין חזותי, ריגול ומבצעים. 

מרצה:

מ"קיר הברזל" להגנה אקטיבית - תפיסת הביטחון הישראלית בעבר ובהווה 

תפיסת הביטחון הראשונה של ישראל מזוהה עם זאת של ז'בוטינסקי עוד במאה ה-20. בתוך כך, אדון בתפיסת הביטחון של בן גוריון עם הקמת המדינה, וכיצד זאת עיצבה את מדיניותו של צה"ל הן בהגנה והן בהתקפה: בעבר בהווה ובעתיד, כאשר אעמוד על עליונותה הטכנולוגית צבאית של ישראל בשדה הקרב.

מרצה:

שפתיים חתומות

חשיפת סודות המוסד בלא לפגוע בביטחון המדינה, בליווי 20 הדגמות ויזואליות ועדויות של ראשי המוסד לשעבר, ראשי אגפים וראש יחידת המבצעים והחיסול.

מרצה:

1. האם ישראל מסוגלת לעצור את הגרעין האיראני?

המהפכה האסלאמית ב-1979 הינה קו פרשת המים של האסלאם הרדיקלי הפונדמנטליסטי. מאז המהפכה איראן פיתחה שאיפות לשוב לימיה הגדולים של האימפריה הפרסית, ומשום כך היא חותרת להגמוניה במזרח התיכון ובכך מאיימת להשמיד את ישראל. 

מרצה:

מלחמת לבנון השנייה: כישלון או הצלחה? 

הרצאה זו מועברת בשני כובעים. האחד, בתור לוחם ומפקד במילואים בחטיבת הצנחנים והשני בכובע של מרצה שיורד לעומקם של דברים ובוחן את כשליה הרבים של מלחמת לבנון השנייה. מנגד, בהרצאה אני סוקר את גבורת הלוחמים וכיצד התמרון הקרקעי הביא לעצירת שיגור הרקטות ארוכות הטווח. 

מרצה: